Główna » 2013 » Maj » 6 » Wystwa
Wystwa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Twardogórze w dniach 22.04-25.04 br. zorganizował w kościółku pw. św. Trójcy i Matki Boskiej wystawę „Dotknij historii” na którą składały się eksponaty ze szkolnego muzeum.

Otwarcie wystawy odbyło się w poniedziałek 22 kwietnia. Zebranych gości powitali dyrektor biblioteki Beata Pięta i dyrektor szkoły Andrzej Filipiak oraz nauczycielka historii Katarzyna Krzywda, która jest jednocześnie opiekunem muzeum regionalnego. Pani Katarzyna przybliżyła zebranym historię Muzeum Szkolnego Ziemi Twardogórskiej.

Przez 4 dni mieszkańcy gminy oraz przejezdni mogli podziwiać ekspozycję, na którą składały się m.in. starodruki, numizmaty, zabytki kultury materialnej, przedwojenne dokumenty. Niektórzy zwiedzający przynieśli z domów przedmioty, dzięki którym muzeum się powiększy.

Autor:Biblioteka Publiczna w Twardogórze

Załączniki: Obraz 1 · Obraz 2 · Obraz 3